View Single Post
  #16066 (permalink)  
Vechi 15 aug 2021, 18:02:23
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Bună Diana!
Știu ca nu e forum de călătorii, dar daca te am prins in plina vacanta poate imi recomanzi un loc unde se mănâncă bine si eventual o cazare nu fiță ci decenta.
Vrem sa mergem si noi la început de septembrie, dar vom merge cumva la întâmplare fara cazare programata pentru ca nu stim exact in ce weekend.
Nu știm unde.. Dar stim ca vrem in delta..
Ai ceva recomandari de vizitat, ceva pensine, restaurant drăguț, te rog?
Observ ca cantarul nu arata kg in plus, sunt momente cand si menținerea e f bună, so good job! Keep going!
Buna, Axenya!
Drept sa iti spun, in Delta nu prea stiu ce sa recomand.. Eu merg la Dunare dar la noi in oras, locuim pe malul Dunarii dar in Calafat Iar cand alegem sa plecam in vacanta sau plimbari, alegem munte mai mereu. Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Eu, spre exemplu folosesc site-urile pentru rezervari pensiuni, acolo citesc recenzii si am mers in locatii la sigur, ca sa zic asa.
Cat despre ticker, e neactualizat de vara trecuta, fix august. E o problema pe forum si nu pot fi actualizate. Dar greutatea mea nu a fost constanta. Asta-iarna, o data cu sarbatorile, am pus niste kile si am ajuns, prin februarie, la aproape 90, de unde plecasem. Acum sunt inapoi la ticker dar nu pot sa spun ca de data asta am scapat de kg cu sport strict ca si pana acum. Sportul lipseste, din pacate, din programul meu in ultimele doua luni si tot zic ca il reintroduc dar mereu las pe altadata.
Mananc destul de ordonat si sanatos si asta ma ajuta, cred.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]