View Single Post
  #16164 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 14:01:49
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Lore, eu nu numai ca am folosit oja, dar am folosit chiar oja semi-permanenta. Atat timp cat dr meu mi-a zis ca-i ok si sa nu-mi fac griji, am incredere in sfatul lui. Daca tu simti ca ar fi mai bine sa nu iti mai dai cu oja, atunci nu o mai face. Ideea este ca tu sa te simti confortabil. Prea multe procese de constiinta nu ajuta la nimic.

Eu mi-am luat o crema simpla pentru fermitate si ma dau din cand in cand cu ea pe burtica. Nu este o crema speciala pentru sarcina si sper ca nu ma va afecta (nici nu am stat sa ma gandesc ca ar putea sa-mi faca rau, chiar daca eu sunt destul de restrictiva si chiar paranoia in ceea ce priveste permis/interzis in sarcina). O prietena mi-a recomandat uleiul de migdale, cica ar fi cel mai bun. Eu am simplu, luat din plafar. Vergeturi am pe coapse, fund si sani fiindca am slabit/m-am ingrasat in anii trecuti si trecerea de la o stare la alta m-a afectat. Pe burtica nu mi-a aparut nimic inca. Sper nici sa nu-mi apara. Mizez pe factorul genetic, mamei nu prea i-au aparut vergeturi pe burtica in niciuna din sarcini
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
LOREDANA99 (28 nov 2013)