View Single Post
  #16167 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 15:21:32
Madalina Nenciu's Avatar
Madalina Nenciu Madalina Nenciu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul

Despre oja am citit pareri pro si contra, unele dintre ele ar contine anumite substante, m-am uitat dimineata pe ale mele si contineau asa ceva, eu nici nu cumpar orice...cu vergeturile eu am mari probleme, le am de dinainte de la slabit si ingrasat brusc, e si genetic, au si mama si sora mea...cand ai inceput sa folosesti uleiul? o sa caut si eu, macar sa nu mai fac altele noi...la vopsit am renuntat de vreun an jumate, de cand am inceput sa lucrez la acest proiect, deja am ajuns la culoarea mea naturala

Daca ai semne de indoiala in ceea ce priveste oja, nu o folosi! Asa cum zice si Romy, nu sunt bune prea multe procese de constiinta!
Eu am folosit uleiul de migdale inca de cum am aflat ca sunt insarcinata!
Vergeturi mai am si eu pe fund si coapse, dupa procesele de slabire/ingrasare, insa burtica este intacta si parca si pielea apare mai ferma! Pt ca se spune ca acest ulei ar fi unul dintre cele mai bune pentru elasticitatea pielii, si este recomandat sa-l folosesti si dupa nastere, pe burtica, ca ajuta la retragerea burticii In general toate uleiurile naturale cred ca sunt bune... eu de la plafar mi-l iau pe acesta si are si un pret accesibil!
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Madalina Nenciu:
LOREDANA99 (28 nov 2013), rommyna (28 nov 2013)