View Single Post
  #16361 (permalink)  
Vechi 10 dec 2013, 13:40:50
roxana1985's Avatar
roxana1985 roxana1985 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2009
Locaţie: Medgidia, Anglia
Vârsta: 39
Dieta: Rina
Date: 166cm, 73.8kg
Mesaje: 381
Aprecieri acordate: 29
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 32 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna ziua mamici si burtici, am reusit sa mai intru si eu sa vad ce mai este prin casuta mea preferata. Imi este dor de voi si chiar daca nu intru zi de zi atunci cand am timp mai arunc un ochi sa vad ce mai fac scumpicile mele.
Din pacate lapticul meu a devenit incolor si am gustat sa vad cum este si are gust de apa cu zahar . Sa speram ca macar la al doile bebe sa fie mai bine, daca nu-l ascultam pe neonatologul ala tembel care mia spus sa-i dau lapte praf in completare ca sa ia bebe in greutate inca din prima zi ma simt vinovata si decumpanita, dar ma consolez ca bebe este bine , la 3 luni jumate desi l-am nascut la 2700 g si 49 cm , am reusit sa atingem 6650g si 65 de cm la numai 3 luni si jumatate.
Am o intrebare la mamicile cunoscator, bebe al meu se trage singur de cap sus si incearca sa se ridice, nu are stare, stiu ca inca nu este bine deoarece coloana lui este inca cartilaginoasa nu sa osificat
dar tb sa stau mereu cu ochi pe el si sa ne certam sa nu se ridice. Si se incrunta si ma cearta, este asa amuzant cum tipa la mine . Voi ce spuneti sa-l sustin in incercarea lui de a vedea lumea de sus sau sa-l mai tin la orizontala ? pupici!
__________________
06/05/2017- 73.8 start
August 2017- target-15kg
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui roxana1985:
rainbow (12 dec 2013)