View Single Post
  #16476 (permalink)  
Vechi 19 dec 2013, 23:25:27
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Romy, cum e viata in arges? unde anume esti, eu am niste prieteni din judetul arges, care au facut si ei constructiile, asta asa ca sa ne amintim cat de mica e lumea, ca doar am o cunostinta comuna si cu Mihaela
In Curtea de Arges, aici am resedinta de "vacanta". Aici m-am nascut, aici am crescut si aici vin sa-mi incatc bateriile din cand in cand. Din nu stiu ce motive, nu am reusit sa tin legatura cu colegii de liceu, iar sederea mea acasa se rezuma in exlusivitate la petrecut timp cu ai mei, nasii, socrii sau prieteni de familie.

Nu am apucat sa intru pe net fiindca laptopul alor mei merge un pic aiurea, dar nici eu nu am avut dispozitis necesara. Aici mi se pare ca toti sunt sttesati si parca nici nu simt ca vin sarbatorile...poate si fiindva nu sunt langa sot...noi aveam asa niste obiceiuri ale noastre si acum s-au degradat, nici cu sotul nu am apucat sa facem bradul acasa, nici aici nu l-am facut inca...nu stiu ce se intampla E prima data cand nu ne implicam niciunii...alta data era asa o nerabdare. Daca eram cu mister, ne puneam colinde..faceam vin fiert-fie doar pentru el- si faceam impreuna bradul. Cateodata ma intreb daca nu am gresit ca am venit la ai mei. E prima data cand nu simt linistea de care am nevoie. Sper ca zilele astea sa se schimbe lucrurile

Ieri am mers in targ, unde aduc oamenii haine sh din afara di am cumparat o gramada de lucruri pt bebe. Cu mai putin de 100 de lei i-am luat 1 sac si ceva de hainute, mai multe marimi si feluri. Am gasit sac de dormit, combinezon iarna, paturica, jucarii, salopete, bluzite, toate nebuniile. Nu va mai spun ca sunt in stare impecabila, toate de firma. Astept cu nerabdare sosirea lui bebe...este scopul principal al vietii mele.

Va pup pe toate. Sper sa gasesc dispozitia sa va mai scriu. Pupici
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
LOREDANA99 (20 dec 2013), Madalina Nenciu (21 dec 2013), rainbow (21 dec 2013), VAmedeea (28 dec 2013)