Subiect: La povesti
View Single Post
  #167 (permalink)  
Vechi 18 nov 2012, 12:39:41
hande's Avatar
hande hande este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2012
Locaţie: tanger, Romania
Date: 173cm, 60kg
Mesaje: 101
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 27 mesaje
Implicit Re: La povesti

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
acum am terminat cu parul, vopsit, spalat, zvantat.
ce sa zic, culoarea imi place tare mult, si se simte ca nu-i vopsea permanenta, parul e moale si straluceste....
dar nu mi-a acoperit bine firele albe.
adica e drep, nu mai sunt albe, dar sunt muuult mai deschise decat restul firelor, adica tot se vad.

mire, si tu patesti asa, sau tu nu ai fire albe?
eu am o gramada de fire albe, zici ca as avea 45 de ani, asa multe, si de aia imi vopsesc parul
ma gandesc daca nu am lasat-o eu suficient sau am aplicat-o poate gresit,...desi am masat-o vreo 5 minute bine bine la radacina
oricum, am sa mai incerc o data tot cu crema asta, peste vreo 2 luni, sa vad ce si cum, ca de altfel imi place


o seara placuta, fug sa termin de gatit, ca am mancarea pe foc si sa ma pregatesc de munca
Buna!
Si eu am foarte multe fire albe si folosesc tot Casting,pt ca am alergie la vopseaua de par permanenta.Din pacate,si la mine firele albe se coloreaza intr-o nuanta mai deschisa decat restul parului.Cand am timp ,las sa actioneze la radacina cateva minute bune,apoi aplic peste tot.Eu trebuie sa ma vopsesc cam la 3 saptamani,altfel se vede urat radacina alba.
Partea buna este ca parul nu este afectat in urma vopsirii,ramane stralucitor si nu se inaspreste,folosesc Casting de 6 ani.
hande, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat