View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 00:29:04
codynutza's Avatar
codynutza codynutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 166cm, 49.3kg
Mesaje: 1.126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce nu va spune nimeni despre sarcina...

Citat:
Anterior postat de vica Vezi mesajul
Eu cred ca orice durere si discomfort din perioada sarcinii merita efortul!!! mai ales daca rezultatul este asteptat. Eu sincer nu am avut deloc stare de voma, si cred ca asta m-a salvat, caci la servici am fost pina in luna 8-a de dimineata pina seara tirziu.
Al nostru bebelus se impaca foarte ine cu fotalul cit era in burtica, dar niciodata nu am simtit un disconfort(sau poate bucuria ca in nurtica mea creste ceva minunat nu m-a lasat sa ma gindesc la asa ceva)
Unicul minus a aparut cam pe la final, cam greu ma puteam incalta singurica, aici a intervenit mai mereu sotul, tin sa spun ca eu am ajuns la 96 kg, iar bebele s-a nascut de aproape 5 kg.
am nascut prin cezariana si in pofida kg-lor mi-am revenit foarte repede, in aceeasi zi m-am ridicat din pat, iar a doua zi imi tineam puiul in brate.
Asa ca nu va speriati cele care au in plan un copil, totul se merita, iar mai apoi iti aducu aminte doar clipele cele mai importante! Iar fetelor care deja sunt insarcinate- mult succes si radare!!!!
imi place cum ai vorbit despre acesta etapa. se vede ca esti o mamica fericita!

Felicitari! eu nu am in plan sa fac copii momentan, dar pe viitor bineinteles ca imi doresc oricum am auzit ca sentimentul e unic asa ca abia astept sa-mi vina si mie momentul
Răspuns cu citat