View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 11:01:42
Dee's Avatar
Dee Dee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mai 2010
Locaţie: Somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Numar calorii si mananc sanatos
Date: 171cm, 56kg
Mesaje: 470
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de Crysa Vezi mesajul
foarte bune motivele.....oricine ar zice ca nu este si vorba de invidie...nu cred.....
...toate grasutele au invidiat pe cele slabute....deci este perfect adevarat...vrem sa ne vina si noua randul .....
de fiecare data cand vrem sa renuntam ar trebui sa citi aceste motive...si fiecare se regaseste in cateva din ele...
Invidia cred ca este cel mai rau motiva posibil pt care ai vrea sa slabesti. Slabesti pt tine nu pentru altii in fond...ca sa ne simtim bine, nu?
Bneinteles ca si mie imi atrag privirea fetele slabute, dar asta nu inseamna ca le invidiez...pt ca ele nu sunt eu , corect?


@ Lexxiie: Hello Lexie bine ai venit printre noi !
Apropo, m-am uitat la tickerul tau si am vazut ca vrei sa slabesti pana la 45 kg... Greutatea ta este perfecta, ba chiar este deja in categoria " subponderali" . Asta nu tine numai de felul in care arati, ci in primul rand de sanatatea ta.Sigur, poti sa ramai la 45 f bine, dar nu te astepta sa fi sanatoasa pe viitor...Sper sa nu te superi pe mine,dar la 45 kg, la inaltimea ta, ai arata anorexic si nesanatos.Baietilor mai ales nu le va placea crede-ma pe cuvant eu ii aud cum discuta de fetele prea slabe. Acum presupun ca totul tine de tonifiere la tine, poate din cauza asta nu esti multumita de felul in care arati?
__________________


You have to do it yourself,no one else will do it for you.You know you can.

People do not lack strenght.They lack will !
Dee, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Dee; 13 iul 2010 at 11:07:33.
Răspuns cu citat