View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 21:55:38
schatzi's Avatar
schatzi schatzi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: numar calorii
Date: 167cm, 77kg
Mesaje: 674
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

dara, eu pana acum 1 luna.. mancam cand imi era foame si ce vroiam. aveam eu ceva sentimente de vina.. dar tineau putin si aia era..
pana m-am obisnuit sa nu mananc seara..a durat cateva sapt.. vreo 2. am citit ce ai zis.. de mancat noaptea. incearca un mar, incearca un ceai.. incearca sa faci abstractie.
si eu ma culc dupa ora 12. de ex aseara.. mancasem la 18.30 o salata. pe la 21.00 deja chitaiam de foame... am mancat un mar.. am mai baut ceai, apa... m-am plimbat de colo colo.. chiar nu stiu ce am avut.
azi.. am luat pranzul la 13.30. am simtit k am mancat multicel. in fine. am sarit peste cina.. si am papat un jumatate de mar. nu zic k nu mi-e foame.. dar nu atat cat sa mananc neaparat ceva.
cred ca totul tine de vointa. si cu certitudine tu o ai. ideea e sa gasesti 'cheia'.
ai reusit atat de multe pana acum.. ca e pacat. stiu ca vei renunta la 'vicii'
schatzi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2317 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]