View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:45:55
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush

Citat:
Anterior postat de elenush 7 Vezi mesajul
Buna Lidiuta simultumesc ca ai trecut si pela mine in vizita.Am inteles ca tu incerci cu monti si iti este bine,ma bucur.Eu deocamdata nu am optat pentru nici o dieta anume,dar in momentul cand o sa ajung la 69 kg,am sa optez pentru disociata,care am inteles ca da rezultate foarte bune.Multa bafta la slabit si te mai astept pe la mine-scuza-mi greselile.
BUna, Ele, disociata, ca si hipocalorica, nu sunt considerate diete chiar sanatoase, si nici nu le poti tine pe termen lung, eu le-am incercat pe amandoua..Sfatul meu ar fi:acum, ca esti la inceput si kilogramele se "topesc" mai repede, incearca disociatadaca poti sa o tii 2 saptamani esti tareSigur ca vei avea rezultate cu ea, cand vei scade circa 8 kilograme, gandeste-te la o dieta pe care sa o tii pe termen mai lung, tip cateva luni..aici e buna MOnty, pt ca se tine pe etape, faza 1 si faza 2, unu e de slabire, 2 e de mentinere, dar avantajul principal e ca nu trebuie sa stai cu cantarul dupa tine sa numeri caloriile, se mananca pe saturate, doar sa nu combini anumite alimente, si la altele sa renunti de tot(zahar, faina alba, cartofi si orez alb).Sunt mii de retete care de care mai gustoase, si fete gata sa te ajute sa incepi, pt ca la inceput ti se va pare cam "incurcata", dar nu e deloc asa
Tu alegi, dar alegerea ta trbuie sa priveasca si in viitor, nu numai sa slabesti in o luna doua..si pe urma sa pui tot la loc, ba chiar si mai mult(cum s eintampla cu hipocalorica, asta pt ca nu o sa poti manca toata viata numai 1000 de calorii)
Te pup, o zi frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]