View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 19 iul 2011, 12:59:00
Dydee21's Avatar
Dydee21 Dydee21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: hopeland, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dieta pt hipotiroida
Date: 158cm, 115.1kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Citat:
Anterior postat de redcris Vezi mesajul
Gata. Le am acum in calculator.
Super!Spor la citit

Citat:
Anterior postat de mmm Vezi mesajul
pai cam asta a fost ideea ca stiam ca o sa mananc dulce, dar macar sa ma incadrez in 1000 cal (acum 1100). problema e ca nu pot sa mananc dimineata dulce, dar seara cand ajung acasa.... sa ma opreasca cineva..
merci ca mi-ai zis ca sunt si exercitii pe site ca eu nu stiam. o sa ma uit sa vad ce gasesc....
ce ma motiveaza pe mine.... pai sa vedem: cum se uita ceilalti cu dezgust la mine, cum altii castiga premii sau socializeaza mai usor.....
oricum, poate e doar parerea mea dar nu mi se pare ca slabesc pt mine ca ma simt mai bine daca mananc ceva dulce decat daca mananc tot delul de legume, numar calorii si incerc sa ma abtin de la ce-mi place; pana la urma conteaza cum arati datorita societatii, a reactiei oamenilor
E foarte adevarat ce zici.Asa gandesc si eu.Lumea e plina de carcotasi.Oamenii judeca mai ales dupa exterior pt ca exteriorul e ceva evident si nu e nevoie de prea multa rationalizare,e cel mai usor sa cataloghezi pe cineva asa iar pedepsele sunt aspre daca nu te incadrezi in standardul societatii..inca de cand esti mic copil te izbesti de asta..asta e adevarul: cum ne privesc ceilalti ne influenteaza pozitiv sau negativ,cautam mereu acceptarea..dar pana la urma facem asta tot pentru noi..sa ne satisfacem nevoia de apartenenta..sa simtim ca suntem acceptati iar din pacate ne putem bucura de toate oportunitatile doar daca ne incadram in niste standarde..pana la urma societatea stabileste standardele iar deviantii sunt exclusi...e trist
__________________


" Daca vrei sa ai ceva ce n-ai avut niciodata,e nevoie sa faci ceva ce n-ai facut niciodata! " -Alexandra Dorneanu
Răspuns cu citat