View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 19:36:37
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal Kaola - Mindframes of a diet

Citat:
Anterior postat de Kaola Vezi mesajul
Eu iti sugerez sa uiti de cantar cateva zile, si sa te linistesti. Ajuta enorm sa fii intr-o dispozitie buna.
Eu sunt o persoana care a facut ulcer pe fond nervos, cand aveam doar 14 ani. A fost greu. si de atunci am invatat ca si mancatul trebuie facut cum trebuie.
Nu manca suparata, nu manca nervoasa, nu manca agitata. Eu invatndu-ma cu regulile asstea, fara sa vreau am ramas cu ele si acum.

Alt sfat pe care ti-l dau din taota inima este sa iti alegi un aliment care iti place si sa ti-l oferi ca recompensa. Macar 1 data la 2 zile.
De ex eu sunt topita dupa Primola cu caramel. Si daca intr-o zi simt ca am mers suficient, ca am "fost cuminte" iau o bucatica sau 2. Trebuie sa ma automotivez, si cred ca ti-ar fi util si tie. Ti-as creste stima de sine si incredere si puterea.
Incearca.
te pup si te imbratisez cu drag !
Multumesc mult pentru sfaturi.!..Mie foarte greu sa uit de cantar.Ma urc pe el de multe ori.Si ma urc pe cantar si seara inainte de a ma culca si ma culc si deprimata.Toata lumea imi spune sa incerc sa ma cantaresc macar o data pe sapt, dar mie imi este ff greu.Acum nu m-am cantarit de sambata.Si am zis ca duminica viitoare ma cantaresc.Pana atunci sper sa vad ceva progres.VOi tine cont de sfaturile tale.Si incerc sa imi tin mintea ocupata de la dieta si slabit....Hmm eu nu prea sunt pofticioasa pe dulciuri.daca mie pofta pap o lingurita de miere sau cioco amara si atat.In schimb eu am probleme cu painea.Acum am intrat intr-un fel de concurs :"o luna fara paine" cu alte fete si vreau sa ma tin de el si sa reusesc .
__________________