View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 08 oct 2011, 21:23:34
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Dieta dupa nastere

ce as putea face sa nu ma ingras pe timpul sarcinii? ma gandes cu groaza la asta..sau doamne fereste sa ma ingras fac cezariana, si nu pot slabi repede..
deci am tendinta de ingrasare.. si am slabit relativ greu.. nu am tinut strict, dar ma gandesc sa slabesc mai mult inainte de sarcina..
mi-as dori sa am cel mult 58 de kg cand voi ramane insarcinata,, si sa nu pun mai mult de 10 kg.. ar fi ideal.. sa raman cu 5 kg dupa hahaha
ma gandes ca daca mananc ca pana acum mai putintel, si sa am grija de chestii ingrasatoare poate nu ma ingras..
apoi ma gandes ca adca slabesc prea mult, sa imi afecteze,, sau din cintra sa ma ingras mult mai mult.ce am obs pana acum multe femei acre au slabit inainte de sarcina, s-au ingrasat brusc in timpul sarcinii, si slabesc greu dupa.... e adevarat ca cele care au tinut cura inainte , pun mult mai repede cand is gravide? sau fac vergeturi? multe dileme mai am si eu..apoi am mai auzit ca tre s afii slaba cam 2 ani inainte sa te mentii ca sa nu pui mult in sarcina..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat