View Single Post
  #172 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 09:15:57
Flora's Avatar
Flora Flora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: Limassol, Cipru
Vârsta: 45
Dieta: Monty personalizat
Date: 167cm, 62.5kg
Mesaje: 394
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau si eu sa slabesc. am nevoie de sustinatoare!!!

Citat:
Anterior postat de adydra Vezi mesajul
Buna seara!Ma numesc Adriana si am 29.E prima oara cand vreau sa incerc o dieta(pana acum nu am avut nevoie) dar de un an si jum m-am lasat de tigari care a alternat cu faptul ca am ramas fara servici si au dus la 10 kg in plus:-(
M-am decis la dieta Rina 90'' dar nu stiu cum sa descarc cartea de pe site.ma poate ajuta cineva?
Bine ai venit Adriana!! Sie u m-am lasat de fumt de curand si m-am ingrasat putin dar acum sunt la dieta.Din pacate nu te pot ajuta cu cartea caci nici eu nu ma pricepsi si eu sunt noua pe acest site dar salbutele cu vechime te vor ajuta. Eu tin dieta disociata pe mese si fuctioneaza foarte bine, mai fac si sport si cred ca cu rabdare voi reusi.Iti doresc spor la slabit si o zi minunata.
Flora, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 960 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]