Subiect: Jurnal JEN
View Single Post
  #1746 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 14:50:16
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


trebuie sa invat draga mea, de nevoie, ca de voie buna!
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema, nu prea stim ce sa facem, ne gandeam la spanac si ochiuri in ardei, si ies ca niste floricele
Oricare ar fi motivele e bine ca constientizezi ce ai de facut si iti faci "datoria".
Eu am tot facut spanac saptamanile astea Chiar ma gandeam sa fac si azi desi mi se parea cam mult. Da nu prea am chef de gatit azi asa ca o sa vad ce salata sau ce chestie usor de facut o sa mananc.
Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Eu am o singura chestie la care stiu ca is alergica, la ventolin, in rest nici eu nu am depistat alte alergii.
Eu pana acum am decoperit alergie doar la laptele de tara (chiar daca e fiert nu conteaza, ma umplu toata de urticarie). La polen pana acum nu am avut nici o reactie si sper sa nu am nici de acum inainte.
Ti-am citit si eu povestea de iubire E super tare! Si fazele de care zici tu ca sunt penibile le recunosc pe multe dintre ele, dar pentru varsta respectiva nu sunt penibile deloc si asta arata inca o data ca adolescentii iubesc mult mai mult decat adultii si fac multe lucruri ilogice doar ca sa fie macar in preajma persoanei iubite.
Daca am reusi sa iubim cu aceeasi pasiune si mai tarziu despartirile si divorturile cred ca s-ar injumatati... Adultii au prea multe conditii, rezerve si orgolii atunci cand intra intr-o relatie.
Ma bucur pentru voi ca sunteti impreuna si sper sa pastrati "flacara" asta pentru cat mai mult timp. Poate sunt o idealista si o visatoare, dar cred ca cine nu a iubit macar o data in viata cu adevarat si nu s-a "aruncat" intr-o relatie cu tot ce a avut si fara nici o rezerva, a trait degeaba... Sunt multe lucruri frumoase in viata, dar nici unul nu poate inlocui iubirea...
Acum cand ma uit peste ce am scris ma gandesc ca pentru unii sunt poate prea siropoase si idealiste chestiile astea Dar, hei! Asa gandesc eu si nu trebuie sa fim toti la fel.
__________________
De vorba cu Mr. J