View Single Post
  #175 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 12:17:45
Flora's Avatar
Flora Flora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: Limassol, Cipru
Vârsta: 45
Dieta: Monty personalizat
Date: 167cm, 62.5kg
Mesaje: 394
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau si eu sa slabesc. am nevoie de sustinatoare!!!

Salut Adriana!! Nu trebuie sa te descurajezi ca nu slabesti.Asi vrea sa-mi spui cat timp ai de cand ti dieta.De cantarit nu e bine sa te cantaresti zi de zi.Eu de exemplu ma cantaresc odata pe saptamana duminica.
Acelasi lucru am patit si eu nu slabeam dar am avut rabdare si dupa o saptamana m-am cantarit si am avut placuta surpriza sa constat ca slabisem 1kg.
E foarte bine ca faci gimnastica si eu fac pilates si yoga 6 zile din 7 (daca nu am vro raceala).Eu am slabit dupa 11 martie pana pe 20 martie 2kg ceea ce e foarte bine cred.Apropo de dulciuri si mie imi plac si nu prea ma pot abtine si mananc ciocolata neagra doua tablete si tot am slabit(dar le-am mancat pe post de gustare.
Nu te descuraja, tine de dieta fa sport si ai rabdare iar rezultatele nu o sa intarzie sa apara.
Regimul meu este disociat pe mese.
Pine mananc numai graham sau neagra si nuamai o felie dimineata.
In afara de mic dejun unde mananc o felie de paine nu amestec proteinele cu carbohidratii(carne,peste,oua,lactate+ orez,paste,paine,cartofi) si nici proteinele inrte ele carne + ou sau ou+branza.Am sa-ti scriu un exemplu de meniu.
Mic dejun ora 8:00
o felie paine graham + barnza+rosie+castravete
Gustare 11:00 doua fructe
Pranz: ora 13:30
Piept de pui la gratar(cat o plama negatit) +salata mixta sau legume la aburi cu o lingurita ulei de masline si zeama de lamaie
Gustare: 16:00
1 sau 2 fructe
Cina 18:00
salata cu putina branaza sau mananc ce am mancat la pranz dar pe jumatate.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Ai rabdare, gandestete in cat timp ai acumulat kg nu le poti pierde repede repede.
Spor la slabit!!
Flora, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 960 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]