View Single Post
  #17547 (permalink)  
Vechi 11 mar 2014, 22:59:25
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Fiindca tot vorbim de tinutul in brate al bebeilor nostrii mai mici sau mai mari. In dupa-amiaza asta am auzit la itxi-bitzi la o emusiune despre "adevaruri neadevarate", au in fiecare zi rubrica asta, cred ca puteti gasi inregistrarea si pe siteul lor. In fine, azi vorbeau despre tinutul in brate la copiii mici. Doamnele psiholog au spus ca puiutii pana la 3 ani (eu stiam de 2) nu se rasfata fiindca pana atunci nu au dorinte. Asa ca tinutul in brate este o nevoie. Daca aceasta nu este sadisfacuta copilul simte 2 lucruri: lumea pe care a venit este ostila, si 2 iar el simte ca nu merita afectiunea noastra, de asta nu il luam in brate cand plange si cerseste contactul cu noi..lcum imi place mie sa zic: setea de piele.

Noi suntem certati cu patutul. Azi dormea profund, l-am pus in doua randuri in patut, s-a trezit automat. Asa ca am dormit fie pe burta mamei, fie langa ea, fie purtat in wrap afara si in seara asta cand puneam rufele la loc sau mancam. Si o sa-l tot iau ca nu avem ce face. Tati ne-a facut ciorbita de vita si friptura la cuptor intre timp
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Antonis (12 mar 2014), Diana D (12 mar 2014), Madalina Nenciu (12 mar 2014), niculina04 (12 mar 2014), Prapadeala (11 mar 2014), rainbow (13 mar 2014), simonet (12 mar 2014)