View Single Post
  #17549 (permalink)  
Vechi 12 mar 2014, 08:31:29
Madalina Nenciu's Avatar
Madalina Nenciu Madalina Nenciu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
Fiindca tot vorbim de tinutul in brate al bebeilor nostrii mai mici sau mai mari. In dupa-amiaza asta am auzit la itxi-bitzi la o emusiune despre "adevaruri neadevarate", au in fiecare zi rubrica asta, cred ca puteti gasi inregistrarea si pe siteul lor. In fine, azi vorbeau despre tinutul in brate la copiii mici. Doamnele psiholog au spus ca puiutii pana la 3 ani (eu stiam de 2) nu se rasfata fiindca pana atunci nu au dorinte. Asa ca tinutul in brate este o nevoie. Daca aceasta nu este sadisfacuta copilul simte 2 lucruri: lumea pe care a venit este ostila, si 2 iar el simte ca nu merita afectiunea noastra, de asta nu il luam in brate cand plange si cerseste contactul cu noi..lcum imi place mie sa zic: setea de piele.

Noi suntem certati cu patutul. Azi dormea profund, l-am pus in doua randuri in patut, s-a trezit automat. Asa ca am dormit fie pe burta mamei, fie langa ea, fie purtat in wrap afara si in seara asta cand puneam rufele la loc sau mancam. Si o sa-l tot iau ca nu avem ce face. Tati ne-a facut ciorbita de vita si friptura la cuptor intre timp
Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Romina, asa gandesc si eu. Nu e vorba de rasfat, e vorba de nevoie de afectiune si daca nu eu, atunci cine sa ii ofere afectiune?
La fel gandesc si eu in ceea ce priveste tinutul in brate.
Daca pot de ce sa nu o fac?Pana la urma, el este asa de mic, incat nu ai taria necesara sa i-o refuzi cand o cere...Cel putin eu nu pot sa ma fac ca nu-l aud scancind... si imi place si sa-l ”rasfat”...
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Madalina Nenciu:
Antonis (12 mar 2014), Prapadeala (12 mar 2014), rommyna (12 mar 2014)