View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 09 oct 2011, 09:01:56
Resli's Avatar
Resli Resli este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 31
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta dupa nastere

O sa-ti spun o poveste de succes, sora mea a ramas gravida si ea era si este disperata de sala , facea si maraton de cate 8 ore pe bicicleta , din nefericire pentru ea a trebuit sa faca serclaj din cauza colului uterin care este foarte scurt si bineinteles sa stea la pat , nu a mancat dulciuri absolut deloc si a mancat numai mancare sanatoasa si la sf sarcinii arata ca mine in luna a 5-a , a nascut un baietel sanatos tun prin cezariana si la 8 sapatamani dupa nastere s-a reapucat de sala , acum au trecut 10 saptamani de cand a nascut si arata ca inainte de nastere , respectiv poarta fuste xs si pantaloni cu aceasi masura , asa ca se poate si asa mai rar dar daca vrei cu adevarat sa nu te ingrasi poti sa o faci si sa ii oferi lu bebe tot ce ii trebuie . Tare as fi vrut sa ascult si eu de sfatul asta cat am fost gravida caci acum nu ma mai luptam cu suncile
Resli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat