Subiect: Jurnal Mihanca
View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 18:55:01
mihanca's Avatar
mihanca mihanca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 76.6kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Buna drag jurnal..stiu, bate vantul pe aici si te simti neglijat cu siguranta..pe buna dreptate..
dieta merge..sportul la fel...fac cam 84 de minute de tae bo cardio zilnic in 2 sesiuni..dimineata pe stomacul gol si seara..
astazi am papat niste sarmaute cu mamaliguta...ca atat mancare era in casa, a facut mama..am zis sa renunt la paine o perioada si sa o inlocuiesc cu mamaliguta..macar aceasta din urma are mai putine calorii..
ama les hipocalorica, pentru ca toate regimurile incercate pana acum au dat gres..am mai auzit si la alte persoane..atunci cand ti se interzice ceva, parca de aia ti-e pofta..
asa ca, tinand regimul caloric pot papa cam orice, insa in limita caloriile..ce-i drept vreau sa evit o perioada orice tine de dulciuri(sper sa si reusesc)..si paine...
mai trebuie sa lucrez la capitolul apa..mai greu aici, mai ales ca acum e si frig afara..eu nu beau de felul meu multa apa..asa ca va trebui sa fac un efort, macar 1-1.5 l pentru inceput
Mi-e foameeee!..mi-am propus sa nu mai pap dupa 18.00-19.00. Am mancat acum 15 minute o portocala...sper sa rezist pana adorm
Cam atat...maine ma asteapta o noua zi!o noua provocare...
__________________
Jurnal Mihanca
mihanca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]