View Single Post
  #1835 (permalink)  
Vechi 04 apr 2015, 11:34:49
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

Draga Kartika, esti oricand binevenita sa-ti spui parerea chiar daca vii in contradictie cu ceea ce credem noi...Corina si cu mine ... Ne poti detalia experienta ta in ceea ce priveste regimul bazat pe cruditati...

Normal ca alegerile ne apartin si evident, ca suportam consecintele alegerilor noastre! Este o afirmatie logica.

In ceea ce priveste medicii... am in familie un medic care a scris numeroase carti despre nutritie si am vazut ca exista o mare diferenta intre ceea ce scrie, ceea ce crede cu adevarat si ceea ce aplica! Adica... nu prea aplica nimic pentru ca este un foarte mare gurmand si cand il intrebi de ce, spune chestia aia cu ... sa faci ce zice popa, nu ce face popa! Apoi, crede ca raspunsul la foarte multe boli este o dieta vegana si in mare parte - raw vegana, dar in cartile sale vezi ca ia in consideratie (putin, ce-i drept) si produsele animale (motivul: sa se vanda, ca nu toti sunt vegani! ... pe sistemul: spune-i omului ce vrea sa auda! ... nu-l speria prea tare ca poate nu-i pregatit sa auda adevarul! ). De aceea prefer sa acord credit medicilor care experimenteaza pe ei ceea ce sustin in fata pacientilor, asa cum este medicul Calin Marginean pentru care am un deosebit respect!

Am auzit de Elena Nita Ibrian... ce-i drept, nu demult... sa vad ce pot descarca de pe net ca sa citesc... oricum, stiu ca era adepta regimului raw vegan si ca s-a salvat de la cancer consumand cruditati...

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze... nimic din ceea ce-ai scris nu m-a suparat... si te astept cu mare drag si altadata!

Chiar asa , spune-ne si noua ce experientze naspa ai avut , sa nu cumva sa le repetam si noi .

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui corinnef:
orhidee (04 apr 2015)