View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 15 aug 2010, 20:01:15
Serenity's Avatar
Serenity Serenity este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 82.0kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Viata e ce o faci sa fie - Jurnal Serenity

@Daria1983: Merci frumos! Dieta mea cred ca s-ar putea numi "hipocalorica", dar este personalizata si alcatuita de yours truly. Asta pentru ca depun foarte multa activitate intelectuala mai toata ziua si am nevoie de un creieras "brici". Seara, dupa 21, recunosc ca ma mai apuca foamea, dar eu ma culc devreme, in jur de 22-23, deci imi trece repede. In mare, pe langa principiile enuntate mai sus, procedez cam asa:

5:30 - mic dejun = o cafea fierbinte fara zahar, 250 ml iaurt degresat Zuzu si o salata de fructe din ce nimeresc prin casa (merele sunt de baza, la fel si pepenele + altele nimerite prin casa, exceptie facand strugurii si bananele, bineinteles).

9:30/10:00 = 1 baton de cereale dietetic insotit de inca 1 mar sau 2

13:30/14:00 - pranzul = o portie generoasa de salata de legume (la fel ca aia de fructe, o "creez" dupa cum nimeresc, preferatele mele personale fiind ciupercile fripte "asezonate" cu alte legume de prin casa) si 2-3 bucatele generoase de soia fiarta

17:30/18:00 - cina = pepene, cantitati industriale . Stiu ca nu e bine ce fac eu seara, probabil ca d-asta ma izbeste foamea pe la 21 si ceva, dar seara nu mai prestez activitate de niciun fel, asa ca imi permit. Bine...mai ies la o plimbare sau la o apa plata cu prietenele, dar un pic de foame merge si in situatiile astea.

In mare...cam asta e. Ma satur cu ce mananc eu, nu imi e foame intre mese si uneori nu imi e foame nici la mese, ma zbat sa mananc tot ce imi propun si-mi prepar (ca nimeni altcineva nu mai tine regim in casa mea). Dar daca simt ca am chef de ceva dulce, marturisesc, servesc un pahar sau 2 de Cola zero. Stiu ca e controversat subiectul, dar pe mine nu m-a afectat. Bine...nu prea rau. Si nu pana acum Iarasi, drept e ca eu am mult de slabit si ca pana acum nu am mai tinut nicio cura, de niciun fel, asa ca orice modificare o sa aiba un oarecare efect pe mine. Sper doar s-o tina asa cat mai multa vreme! Succes si tie, Daria! Pupi

@lucia ely: Te astept cu drag oricand ai tu timp si dispozitie sa-mi aduci sfaturi bune sau sa ma iei de urechi. Pupi