View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 14:19:24
maryg's Avatar
maryg maryg este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 71.4kg
Mesaje: 1.496
Aprecieri acordate: 88
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 68 mesaje
Implicit Re: Jurnal Claudia2010

Citat:
Anterior postat de claudiam Vezi mesajul
multumim de vizita slabuta, te mai asteptam
Vladut creste , are 3 luni acum si mami nu mai are lapte sa-i dea. decat dinala praf
Trebuie sa scot"" alaptat"din profilul meu.
si meniul e ok daca ar fi asa in fiecare zi dar cand sunt obosita si stresata mananc si o napolitana fara zahar si ceva cereale. Aseara am mancat 2 linguri piure cartofi. si asta se intampla exact in zilele in care se mai misca si la mine cantarul in jos.
Factorul psihic e foarte important, uff.
te pupam

Buna Claudia ,
Pupici pt.!
Eu nu vad o problema asa de mare daca mananci o napolitana fara zahar si cateva cereale ! Important este sa nu exagerezi! Sa mananci mai multe napolitate...de ex.!Si eu am avut trei zile cand imi venea sa mananc non stop ! Chiar nu stiu de ce !Ceva s-a declansat ! Nu am identificat motivul! Important este ca am fost constienta si sper de azi sa-mi revin! Mai ales ca nu mai am acelasi impuls !Asta e viata ...important este sa ramanen la suprafata sau cel putin sa luptam pt.acest lucru!
Hai ca revin azi la vorba unei slabute .."nu ne face pe noi o felie de tort"! Mai ales cand ne gandim la rezultatele pe care le vom avea!
Sunt alaturi de tine ! Trebuie si vrem sa slabim si sa ne mentinem !
Un sf.de saptamana linistit alaturi de sotul tau si de ingeras !
__________________

maryg, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de maryg; 27 nov 2010 at 14:22:31.