View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 02:08:18
pasiune's Avatar
pasiune pasiune este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal dariaclaws- Implinirea unui vis

Citat:
Anterior postat de dariaclaws Vezi mesajul
pasiune, nu esti vinovata cu nimic cred ca am reusit sa ma abtin pt ca nu aveam nici ciocolata si nici prajituri in casa...iar gemul l-am pus pe prietenul meu sa-l ascunda bine si sa nu ma auda daca i-l cer Sad but true...
Intre timp am gasit si reteta de inghetata, Dr. Oz recomanda sa mancam in fiecare dimineata timp de 2 sapt, daca am intrat in faza de stagnare, dar daca ne ajuta atunci presupun ca ne ajuta si daca o papam din cand in cand.

1/2 ceasca low fat greek yogurt (cred ca merge orice iaurt slab in grasimi)
1 banana
1/2 ceasca capsuni
seminte de in
nuca de cocos neindulcita
Matcha Green Tea (de ceai verde am auzit, dar matcha nu stiu ce e)
Nu am incercat-o inca,dar daca imi mai vine pofta de ceva dulce ....
Mersi mult de tot, papilele mele gustative iti multumesc ca le-ai facut asa fericite! O s-o fac weekend-ul asta!

Adevarul e ca "iaurtul grec" (yaourt à la greque) este foarte special in raport cu celelalte, si cred ca se apropie cel mai bine de textura inghetatei adevarate .

Matcha = este o pudra foarte fina de ceai verde japonez care a fost "frecata"/macinata intre doua pietre si se foloseste ca ingredient la foarte multe retete pe postul de "colorant natural" (in special la inghetata cu ceai verde si face parte din faimoasa Ceremonie a Ceaiului in Japonia. Se gaseste mai rar, in magazine speciale, si pe-aici, d'apoi in Ro.

Se poate inlocui cu esenta de vanilie, rom, cacao....
Este foarte "light" inghetata lui Dr. Oz, se poate manca in fiecare zi fara nici cea mai mica problema, e chiar o reteta sanatoasa.
Asa ca o sa-i spunem "inghetata contrafacuta"

Am citit ca o sa ai o saptamana ocupata, bafta multa si curaj in fata oboselii

Planul de dieta e perfect