View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 07 apr 2011, 14:55:07
Mikky's Avatar
Mikky Mikky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: curtea de arges, Romania
Vârsta: 37
Dieta: inca in cautare
Date: 177cm, 79kg
Mesaje: 115
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Eu si aberatiile mele... Mikky

Nici eu nu-i spun dieta..nu mai vreau diete cu cat stiu ca nu am voie ceva cu atat ma atrage mai mult...insa nici rabdare nu mai am..as vrea sa ma trezesc intr-o dimineata si sa vad ca au disparut alea 10 kg pe care le mai am in plus..colacul asta blestemat..bratele astea de precupeata...tot..
Dar stiu ca nu au aparut in timpul unei nopti linistite in care dormeam si stiu ca nici nu o sa dispara intr-o dimineata cand ma trezesc.
Nu vreau nici sa fac prostii sa raman cu piele atarnand, asta ma ingrozeste mai tare ca kg in plus, pt ca stiu ca pt exces de piele nu se mai poate face nimic decat chirurgical asa ca mai bine o iau usurel, ca tampenii am facut destule pana acum..Cum ar fi prima mea dieta
Aveam pana in 12 ani dar nu mai tin minte exact cat, nu mai faceam volei de vreo 3 luni, si ma cam ingrasasem iar fratele meu ma alinta ”gogosica”... Eu ce-am facut? M-am dus la farmacie si i-am cerut ”lu tanti” farmacista o cutie cu ceai pt slabit..s-a uitat putin mirata la mine dar eu fetita desteapta i-am spus: ”m-a rugat mami sa-i cumpar..din asta foloseste ea..” femeia mi-a dat ceaiul convinsa fiind ca nu mint..probabil ca era prea obosita sa imi mai puna si alte intrebari.
Am baut cam o saptamana, maxim doua, ceaiul asta zi de zi si cum pe cutie scria doua cani pe zi, asta pt pers peste 18 ani, eu am respectat ”intocmai” si am baut 2 cani/zi cu un mic detaliu insa: eram copil si nu aveam voie sa iau ceaiul ala...
Dca am slabit? Nu imi mai amintesc..si nici nu conteaza ce conteaza e ca ceaiul ala, caruia nu ii stiu numele..era demult, a avut un efect laxativ dar atat de laxativ incat imi era teama si sa rad si dezvoltasem o relatie de simbioza cu toaleta
Si mai important e ca la cateva zile de cand luam ceaiul am inceput si sa vars..dar il beam in continuare..si varsaturi + efectul laxativ m-a gasit fratele meu pe jos in baie si cand m-au dus la spital tot nu vroiam sa spun ce am facut..pana m-au amenintat cu spalaturi gastrice, pt ca ei credeau ca am luat ceva otravitor, si atunci de frica spalaturilor am spus ca beam ceaiul asta..
Mi-am revenit cu perfuzii si vitamine si am promis, cu mainile incrucisate la spate, ca nu mai fac prostii
Dar ce ma puteam opri eu aici?

P:S: Parintii mei nu sunt de vina ca nu ma supravegheau! Aveam o situatie mai speciala si nu aveau cum..
__________________
Fortis imaginatio generat casum

”Când o mare personalitate pare adâncită în gânduri e foarte posibil să se gândeasca la mâncare”
Aici aberez eu zilnic
Mikky, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de Mikky; 07 apr 2011 at 14:57:52.