View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 29 iun 2011, 18:40:58
visan georgiana's Avatar
visan georgiana visan georgiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2010
Locaţie: targoviste, Romania
Vârsta: 41
Date: 157cm, 77kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Sunteti fericite?

Iata o intrebare buna, nu stiu ce sa spun, am trecut in viata (am 28 ani) prin multe, momente cand nu mai puteam , imi venea sa imi iau campii-in copilarie-tat bea, scandaluri, etc, dar si momente fericite care mi vor ramane mereu in suflet, de ex cand l-am intalnit pe sotul meu, perioada frumoasa de la inceput, cand ne am casatorit, cand mi-am tinut prima data copilasul in brate, cand mi-a zis mami....
Cred ca viata noastra este presarata si cu momente frumoase si cu momente mai putin placute si ca trebuie sa ne bucuram atunci cand avem un moment de liniste, de bine pt ca nu se stie maine cum va fi...
Nu cred ca existe fericire deplina, sau cel putin din ce am trait eu pana acum,asta cred, cred ca dupa o incercare vine intotdeauna o raza de soare care te face sa uiti tot ce a fost rau.
Cred ca trebuie sa gandim pozitiv , sa nu renuntam la ceea ce ne dorim, sa facem numai ceea ce simtim si mai cred in fericirea care vine din lucrurile simple...
Am trecut prin multe, ca si altii, cred ca ceea ce nu te omoara te face mai puternic, te intareste, cred ca exista un Dumnezeu care are grija de fiecare dintre noi, care ne iubeste , asa cum suntem, cu bune si rele.
Va pup duce, georgi.
Răspuns cu citat