View Single Post
  #19248 (permalink)  
Vechi 17 iul 2014, 15:43:00
feelix's Avatar
feelix feelix este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dragele
Alina,da,e montysa stii ca azi m-a pus si m-am urcat pe cantar si am vazut crestere
Am fost f cuminte,de duminica cand am baut coctailurile alea doua..dar cred ca stiu motivul,unul ar fi ca tre sa ma atace rusii curand,in 2-3 zile,alt motiv ca desi am mancat corect,m-am bazat mai mult pe carbohidrati,salate,naut,fasole,ciuperci etc,carne f putina am mancat sapt asta..Asta e,s-ar putea sa fie si platoul meu,am rabdare si astept sa trec si de asta.

Feli,ce buna e gaina de tara,da un gust deosebit mancarurilor,eu una nu mai am de unde sa cumpar,si puiul de la magazin il evit cat pot..

meniul de azi:
md-o felie paine integrala cu lapte,magiun prune si o lingurita chia
pranz-un macrou la cuptor,o mana de pastai la microunde si o megasalata(castravete,multe ridichi,ceapa verde,ume)
gustare-arahide crude
cina-salata de naut(naut fiert,ceapa verde,rosii,o mana de pastai fierte,ume,origano)

va pup,fetele,o zi frumoasa!
Emy, de cand s-au nascut copilasii, incercam sa luam pui numai de la mine de acasa. Numai ca nu putem mereu si mai apelam la puiul din comert. Iarna avem carne de porc de la mine de acasa. Prefer sa le dau copiiilor carne de porc crescut natural decat puiul cu hormoni din comert.
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui feelix:
claudia22 (17 iul 2014), VentoFreddo (18 iul 2014)