View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 08 aug 2012, 16:36:45
mihaela01's Avatar
mihaela01 mihaela01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit re: Jurnal Binge Eating (catubrrr)

Buna si bun venit . Nu trebuie sa ti o cura drastica cu fructe si legume doamne fereste, ai nevoie si de proteine, carbohidrati.Daca vrei poti tine 1 zi o cura cu fructe pentru detoxifierea organismului, dar in nici un caz sa mananci 2 sapt legume si fructe.Uite de ce nu incerci dieta disociata?.Ai voie sa papi dulce, paste, carnita,fructe.Eu cred ca ti s-ar potrivi aceasta dieta , mai asteapta si sfatul altor slabute si porma tu vei hotara ce dieta vei tine.Ar fi bine daca ai face si sport, vei avea rezultate si mai bune, o piele mai frumoasa si un corp mai tonifiat.Te asteptam sa postezi meniul pe ziua de astazi sa vedem cam ce papi tu in fiecare zi.Noi te sustinem dar trebuie sa ai si tu vointa si sa iti impui sa faci asta.O seara frumoasa in continuare.
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mihaela01; 08 aug 2012 at 16:38:59.
Răspuns cu citat