Subiect: Jurnal Kartika
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 18 oct 2012, 04:14:42
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit re: Jurnal Kartika

Citat:
Anterior postat de kartika Vezi mesajul
Primul pas l-am facut...eu Kartika,58 ani,am colindat lumea,acum sunt acasa in Ardealul meu drag.N-am avut niciodata probleme cu greutatea ,asta si datorita profesiei mele care mi-a impus un anumit stil de viata.In urma cu cinci ani viata mea s-a schimbat,doua operatii,doua pancreatite la interval de trei luni,alte complicatii si multe altele ca nu-si gasesc locul aici.Am trecut la un regim sever de viata,fara tutun,cafea,alcool,grasimi,prajeli,fara,fara,fara. ..nu mananc paine,dulciuri,sare,nu,nu,nu...si totusi am pus 10 kg.Motivul il stiu,pana nu demult faceam in fiecare dimineata la ora 6 o alergare de 5km si dupa masa 800(opt sute)exercitii,acum din cauza articulatiilor merg,e adevarat mai alert,dar nu-i alergare.Imi pun muzica si dansez atat cat pot si cum pot,dar diferenta e prea mare intre ce am facut si ce fac si de aici plusul in kilograme.In rest ma bucur ca Dumnezeu a fost milostiv cu mine si nu contenesc sa-i multumesc.Am un barbat,un caine,o masina,aproape 100 de trandafiri si multe,multe orhidee .Mi-am propus sa dau jos cca 8kg ,dieta se apropie de South Beach,datorita restrictiilor mele nu pot sa ma aventurez.Ma bucur ca sunt alaturi de voi .
Succes in ceea ce ti-ai propus si multa sanatate!!!!!
__________________
Răspuns cu citat