View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 11 iul 2014, 15:02:11
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Healthy Skinny Girl Diet

Sfatul meu principal este sa mananci mai mult!!
800 de calorii e infometare curata si nu e un mod sanatos si echilibraqt de slabit!
Ai scris in meniu ca ai mancat paine.. Asta nu e mancare sanatoasa! Mananca multe legume (70% din mesele principale sa fie compuse din legume), fructe, proteine slabe (carne de pui, curcan, peste, lactate), cereale integrale, grasimi sanatoase (nuci, migdale crude, avocado, seminte de chia, seminte crude de dovleac, floarea soarelui, seminte de in, etc), pseudocereale (quinoa, hrisca, mei, amaranth)

La varsta ta trebuie sa mananci sanatos, din toate grupele alimentare si sa ii ofersi corpului toti nutrientii oentru o crestere aromonioasa!
Este f important cum mananci acum, pentru ca acum se formeaza corpul tau si daca nu ai grija si tii diete dupa ureche vei risca sa iti incetinesti metabolismul, sa ai cerente de vitamine, sa capeti dezechilibre hormonale.. Si vei ajunge la 30 de ani plangandu-ti in pumni ca nu mai poti sa mai slabesti usor, ca ai probleme cu sanatatea Doamne fereste!

Sunt multe cazuri care in tinerete au facut foamea, au luat pastile, crezand ca le stiu ele pe toate si acum se dau cu capul de pereti.

Tu ai metabolismul f alert la varsta ta si trebuie sa mananci cel putin 1500 de calorii, mai ales ca faci si sport!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kclaudyia; 11 iul 2014 at 15:14:16.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
butterfly30 (11 iul 2014), diana87 (20 iul 2014), niculina04 (11 iul 2014)