View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 06 apr 2010, 13:09:59
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal~LicuriciColorat~

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
Bunanumele meu este Laura si sunt foarte incantata ca v-am gasit.Sper sa ma primiti si pe mine in aceasta comunitate.In primul rand voi incepe povestea mea :de mica am fost o fetita slaba asa ca mi-am satisfacut toate poftele pana la varsta de 9 ani cand am inceput incet sa ma ingras(alimentatie nu foarte sanatoasa,pitzza,cartofi prajitit de 3 ori pe saptamana,dulciuri in fiecare zi,de suc nu mai vorbim),la sfarsitul cls a 7 a am inceput sa renunt la prajeli,dulciuri,sucuri si mancare de tip fast-food,am crezut ca voi slabi,dar nu a fost asa.Desi am mancat sanatos am ajuns la liceu ca 68 kg(foarte multe zic eu) ma imbracam larg,mereu adidasi si hanorace,nu eram feminina pt ca nu imi permitea corpul sa ma imbrac frumos,eram mereu suparata pe mine ca nu slabesc desi mancam sanatos si dupa 19 seara doar fructe....in fine....dupa terminarea cls a 9 a(in mai slabisem 2 kg mancand doar salate cu branza si carnita la gratar sau sunca) am plecat la mare si surpriza m-am intors cu 3 kg mai mult,hainele puscau pe mine,asa ca urmatoarea zi m-am dus si mi-am facut abonament la sala,dupa un an de sala(cate o ora de 4-5 ori pe saptamana) nu reusisem sa slabesc deloc.In septembrie 2009 am avut o mica depresie si m-am hotarat sa slabesc.Stiu ca nu a fost cea mai sanatoasa alegere dar a fost o dieta care ma ajutat sa scap de 5 kg intr-o luna si un pic.Pana in momentul de fata m-am mentinut dar pana nu v-am descoperit nu am putut avea ambitie sa ma adun si sa continui sa muncesc pentru a ajunge la 55 de kg.Timp de 2 saptamani v-am citit jurnalele,sfaturile,discutiile si m-ati convins,sunteti o super comunitate si sper sa imi gasesc si eu locul printre voi.Va rog sa nu ma laudati cand reusesc dar sa ma certati cand gresesc.Va pup

Bine ai venit printre noi Laura

Ti vre-o dieta?? Ce sport practici?
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]