View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 iul 2010, 13:19:57
Ciucik's Avatar
Ciucik Ciucik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 82.0kg
Mesaje: 692
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 67 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;)

Asa...unde ramasesem? Ah, da! NU E BINE! Nu, nu! Si atunci, ceva trebuie facut, si repede! Repede, zic? Nu, nu, nu repede, ci ACUM! Acum, pentru ca asta e prima zi din restul vietii mele!
Deci, mi-am pregatit un plan de bataie care sper sa dea rezultatele scontate. Consider ca primii pasi sunt facuti: am trecut de perioada de negare ("ei, hai ca nu sunt chiar asa de grasa..."), am incetat sa ma las descurajata de alti factori ("da', dar aia e vedeta, are sala proprie de forta, eu nu am acum sa ajung la performanta ei..."), mi-am stabilit prioritatile ("fumez mai putin, si cu banii aia ma duc la sala sau la masaj") si, lucrul cel mai important, m-am hotarat sa ies din "cercul de confort" in care ma tot invart (la o adica, juma' de ora de sport pe zi nu ma omoara...).
Problemele mele:
- dulciurile!!!
- sunt o fire sedentara, lucru incurajat si de un job care presupune sa stau 8 ore pe scaun si "sa fac fundu' mare"
- timpul (plec la 7 juma' a.m. si ajung acasa dupa 12 ore, si asta 5 zile pe saptamana)
- imi este greu sa mananc la ore fixe; sunt zile cand mananc o data si zile cand mananc de 4 ori....
- dimineata nu pot manca, beau doar un 3 in 1 (si nu e bine.....)
Avantajele mele:
- in general sunt o persoana ambitioasa (nu stiu de ce nu si la capitolul "diete", dar intentionez sa schimb asta)
- slabesc uniform
- momentan sunt singurik (da, stiu ca suna trist, dar am nevoie sa ma dreg) si pot sa-mi canalizez toata energia acestui "proiect")
- voi!