View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 24 oct 2009, 17:17:56
mayadyz's Avatar
mayadyz mayadyz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2009
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 40
Date: 165cm, 100kg
Mesaje: 827
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Buna Dara. In p[rimul rand trebuie sa te felicit cu toata caldura pentru numarul kg pierdute! Cand ma gandesc cate trebuie sa dau jos si eu, ma gandesc ca numarul lor se putea sa fie si mai mare....

Zilele trecute am vazut subiectul deschis de tine, cu indicele glicemic, si mi s-a parut foarte interesant, mai ales ca, cu vreo 2 zile inainte char citisem pe tema asta, si imi copiasem frumos in agenda tabelele gasite pe tema aceasta

In ceea ce priveste mancatul noaptea, ce sa zic numele jurnalului tau este foarte "nimerit". Eu lucrez in schimburi - o saptamana 1, alta 2, si cand vin de la schimbul 2 imi e asa de greu sa nu dau pe la frigider....de cele mai multe ori tot acolo sfarsesc.....este parca nevoia de a papa ceva odata intoarsa acasa, nu neaparat foame...si imi este destul de greu sa controlez asta inca...invat......
Ma bucur ca ti-ai facut jurnal, chiar mi-as fi dorit sa vorbesc cu tine, poate imi mai dai ceva sfaturi legate de slabire, pentru ca sincer te admir pentru numarul kg pierdute.
__________________
"Love is in the air.........and it makes me fly so high........."
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...apat-1523.html
mayadyz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2300 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1783 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1267 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]