View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 20 apr 2011, 19:52:18
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit re: Vreau abdomen inferior plat

Citat:
Anterior postat de AnnaIulia Vezi mesajul
Buna slabutelor
Problema mea este abdomenul inferior care nu este plat asa cum mi-as dori (este usor bombat). Mi s-a spus ca asa am conformatia, ca asa au femeile conformatia, ca nu-mi tin spatele drept, ca nu-mi lucrez mai mult muschii abdominali inferiori. Cunosc o gramada de oameni care au abdomenul plat.
Am facut (aerobic,zumba ,tae-bo ,abdomene) dar nu ma ajutat nici una din ele,asa ca dupa fiecare 3 luni m-am lasat,ca simteam ca nu isi au rostul.
Partea de sus abdomenului si soldurile erau aproape perfecte dar cea de jos... parca ar fi lipita cu superglue
Am tinut tot timpul dieta si nimic . Incerc sa am o alimentatie cat se poate de corespunzatoare : evit prajelile,dulciurile,mezelurile..etc
Acum m-am apucat de hip hop abs ...sper sa functioneze ,desi ma indoiesc
As dori parerea dvs. si eventual un sfat. Multumesc mult.

Concret,ce mananci?Cate kcal/zi?
Este foarte important ca antrenamentul sa fie executat corect,fie zumba,tae-bo,etc,e foarte importanta si alimentatia.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]