View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 aug 2011, 10:51:21
koryna83's Avatar
koryna83 koryna83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 26 oct 2010
Locaţie: roma, Italia
Vârsta: 40
Date: 162cm, 61kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Tarate de psyllium sau de grau?

Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Buna fetelor! As avea nevoie sa ma lamuriti in legatura cu diferenta dintre taratele de grau si cele de psylium.Care sunt mai bune si ce beneficii au fiecare?Si cum le pot consuma?

buna! eu momentan le consum pe cele de grau. pe mine ma ajuta la tranzitul intestinal caci au multe fibre. eu fiind una ce am probleme cu mersul la baie de cand am inceput sa le consum pot spune ca situatia s-a imbunatatit considerabil. acum trebuie sa vad cat timp functioneaza. le iau de aprox o luna si inca isi fac efectul. eu le mananc dimineata cu lapte de soia sau iaurt sau lapte normal caci eu mi le-am cumparat sub forma de cereale ptr micul dejun. e adevarat ca nu au un gust extraordinar (cel putin ptr mine) dar....... trebuie sa ma sacrific. cele de psylium nu stiu ce efecte au. poate iti raspunde vreo slabuta care a incercat
koryna83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1594 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1077 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de koryna83; 22 aug 2011 at 10:53:44.
Răspuns cu citat