View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 18 iul 2010, 11:59:51
sashy's Avatar
sashy sashy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: cartier Moldova, Romania
Dieta: rina
Date: 162cm, 73.8kg
Mesaje: 326
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 3 zile -4 kilograme

Citat:
Anterior postat de minouse Vezi mesajul
Sashy la kg si inaltimea ta nu poti avea chiar atat de multe "sunci". Oricum daca am vazut ca tot esti putin(mai mult) incapatanata m-am gandit sa nu mai fiu asa cicalitoare, dar sa ne mai dai si noua raportul si sa ne sui cum te mai simti, ok?
Eu iti doresc sa ajungi la kg pe care le vrei :* Iar dupa ce vei alege un stil de viata sanatos dupa cum ai spus ca faci cand termini ci dietele "sanatoase", ai sa vezi o mare dieferenta caci cu acela vei slabi frumos si nu-ti va afecta pielea cu o vor face dietele drastice
Bune si alea, e bine sa faci orice poti, indiferent de gradul de dificultate
Mai, eu de cand sunt pe-aici n-am citit nici un articol cu dieta asta
Vad ca nu ti-a prea iesit, vezi ca pt a schimba numerele trebuie sa apesi pe creionul din dreptul lor.
Buna,
Nu ma cicalesti. Cand cineva iti vorbeste inseamna ca iti este aproape.
Faza este ca m-as demoraliza foarte rapid daca nu as vedea un rezultat care sa ma incurajeze.
Acum 2 zile mi-am cumparat o pereche de blugi si intentionez sa o largesc foarte repede.
Nu am avut curajul astazi sa incep dieta cu orez (este teribil de gretoasa cea pe care am tinut-o eu).
Ca atare m-am hotarat sa mai incerc o data (ghici ce?)....aceasta dieta de 3 zile.
Ieri a fost pauza de la dieta dar am mancat ceva usor.
Ce am observat a fost ca nu m-a mai determinat sa consum prea mult apa o pauza de la dieta, desi ieri au fost 38 de grade.
Nu sunt sigura ca nu ar trebui sa scriu in cadrul Jurnalului aceste discutii, insa nu prea m-am acomodat cu forumul (desi acest forum e ca lipiciul...odata intrat in el tot dai clikuri zilnic si sa revii zilnic...)
Inca trei zile cu aceasta dieta si nu ma mai apropii de ea , decat eventual o data pe luna dupa o perioada de mentinere...
Minouse....am destule sunci si nu exagerez...Am o conformatie fizica ce le pune in relief...
Ce ma dezgusta mai mult este ca acesti caltaboshi au aparut si pe brate, umeri, gusa, spate si burta unde stateam ceva mai bine oricat de grasuta as fi fost.
Acum gusa s-a topit , burtica relativ, si se vede si pe brate.
Dezavantajul meu este ca am o problema la glezna si acest fapt ma incurca sa fac miscarea dorita.
Singura mea miscare este facuta atunci cand imi scot cainii la plimbare (sunt o mare iubitoare a cainilor ) si treaba care reusesc sa o mai fac prin casa.
Dar pentru ca am deviat destul de mult de la subiect, voi reveni maine sa va spun daca odata repetata aceasta cura se mai vede vre-un efect...
Răspuns cu citat