View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 18:19:34
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Oana (DoarEu)

Citat:
Anterior postat de DoarEu Vezi mesajul
@ Cassy multumesc doar ca trebuie sa dau cateva kg bune jos...si oricum am vergeturi deci nu e prea posibil

@mvthebest , nu mai mananc cereale din alea, azi am mancat omleta cu o felie de paine integrala, niste salata si un ceai...la gustare am mancat 2 mere, iar acum la pranz voi manca din nou niste piept de pui la gratar cu salata...si voi pune in farfurie cat sa ma satur, fara sa depasesc nr de calorii...
mi-am estimat dieta cam la 1200 de calorii...acum sa vad cu tot cu pranz cate calorii o sa am ca sa vad ce sa mananc la gustare...si la ultima masa...

problema e ca nu prea stiu cum sa imi fixez mesele dimineata incerc sa ma trezesc mai devreme ca sa mananc ceva mai consistent, sa nu mai mananc pe fuga...pt ca am o maaaare problema cu trezitul, oricate ore as dormi...sunt la scoala de la 8:00 la 14:00 .. apoi plec la sala la 7..iar luni si joi cand am si basket ajung acasa pe la 23:00...azi am si pregatire de la 17:00 la 19:00...adica ultima masa trebuie sa o iau la 17:00...ca nu o sa mai am timp deseara...
la ce ore ma sfatuiti sa iau mesele?
Mesele ti se stabilesti si in functie de programul tau.
E bine ca ai renuntat la acele cereale..
Din cate spui nush daca mananci 1200kcal.
La cina ce ai mancat?
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]