View Single Post
  #2009 (permalink)  
Vechi 29 sep 2013, 10:19:07
CCristina D's Avatar
CCristina D CCristina D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: Jurnal CCristina D

Si apropo de "ador duminicile"...si eu le ador
desi am vrut sa dorm mai mult azi dc tot am zi libera, nu am reusit...la 8.30 am fost treaza..mi-am facut o cafeloaie si m-am apucat de citit sie u, am terminat cartea lui Carmen Bruma...mi-su placut niste chestii din ea, adica niste concluzii:
- "versiunea in care tu esti slaba, are mai multe sanse de succes in viata decat versiunea ta grasa"
- "sigur ca e foarte important ca esti desteapta, instruita, capabila profesional, cu simtul umorului, iubita, populara si cu multi prieteni. Dar nimic din toate acestea nu inlocuieste sentimentul pe care il ai atunci cand te uiti in oglinda si esti multumita de felul inc are arati. Nu e superficial, e omenesc!"
- "satisactia pe care ti-o da faptul ca arati bine dureaza mai mult decat satisfactia pe care ti-o da felul tau preferat de mancare"
- "nu poti avea in acelasi timp, placerea de a manca oricat, orice, oricand si placerea de a arata bine, asa ca trebuie sa alegi"

Tare bine ma regasesc in concluziile ei sunt de aceeasi parere si eu
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CCristina D:
LOREDANA99 (29 sep 2013), moni30 (29 sep 2013)