View Single Post
  #20655 (permalink)  
Vechi 16 mar 2015, 19:17:23
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

eh simo, ia de ala digital, eu nu cred ca ai asa mult in plus.
eu v-am zis ca aveam unul normal. si teoretic slabisem cam 4 5 kg. dar dupa m-am enervat mi-am luat digital, si cum era si inainte de cm, si mancasem aiurea 2 zile. si sarat. obs ca aveam 75. acum m-am tintu mai bine de dieta, si am scazut la 72,4
inca tin rina, e enervant ca practic am indata 2 luni, si eu abia am scazut 3 kg.
sau slabisem , si pusem. nu am tintu perfect.. sau nu am scvazut la kg din cauza sportului.
la cm, am scazut vreo 7 8. la talie si burta
sanii s-au micsorat si sunt f lasati. uff
am obs ca imi vin niste sutiene care ma strangeau. alaptez o data pe zi, sau de 2 ori. inca nu stiu cand voi opri.
habar nu am ce sa fac daca opresc, si ma vor durea.
oricum am putin de tot lapte. thomas nu sta mai mult de 5 min
in aprilie s-ar putea sa ma angajez. pe 30 martie. trebuie s ama duc dupa cardul de rezident canadian. ca v-am zis ca nu ma angahjeaza fara ala. si primul expirase. in sf dupa 6 luni a venit.pff daca stiam., mai bine aplicam pt cetatenie,
o sa o fac si pe aia intro zi.
si am emotii, pt servici. sper sa ma descurc. si thoams acasa cu tati dupa masa.
partea buna, mai schimb atmosfera, fac ceva nou,plus banuti in plus. sper sa nu lucrez zilnic.sa mai mergem afara impreuna
thomas e relativ cuminte, dar iar ma dispera cu somnul si mancarea.
nici nu il pot forta ca scuipa din gura.
asa pacalit, cu tableta, sa ii fie f foame. mai ia cateva guri.
cu olita, dim face daca il pun, sau isi mai da pantalonii jos,. in rest 90% nimic nu zice. nu anunta. daca il las dezbracat, se mai pune, dar nu la pisu.uff speeer vara asta sa faca si el calumea, desi in curand face 2 ani., si eu credeam ca o sa faca , dar niic nu am insistat.
el inca nu vb. bodoganeste o gramada, dar nu cuvinte concrete
ma inebuenste cat zice mama, pe toate intonatiile.
si la pasari ceva de genul bla ba..
e inebunit dupa tabelta, tre s aii dau cu portia. dar in rest nu mai are rabdare pt jucarii. carti aproape delooc. ii mai place sa se jaoce cu noi, sa facem sosele , la un joc . si cu masinute.
sa vedem ce ii luam de ziua lui. bicicleta, dar nu cred ca stie cu pedale. as vrera o tricicleta. fara pedale. sunt asa multe feluri. habar nu am ce i se potriveste
as vrea si o masuta cu scaunel. poate va manca la ea. ca asa singur nu prea mananca.
aseara iar a plans o gramada nu vroia sa doarma ,d esi era 12. la un mom dat l-am lasat singur, si il certa tati sa doarma, si el plangea pe jos. apoi m-am intors la el, l-am leganat si a adormit. pfff. cand credema si eu ca gata adoarme langa mine si a terminat=o cu mofturile tarzii.
azi la 9 jum, deja l-am trezit. si sper sa doarma de amaiza mai devreme.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui jessik:
dorutza (16 mar 2015)