View Single Post
  #20656 (permalink)  
Vechi 16 mar 2015, 19:26:23
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Simo, nu stiu ce faci, dar daca iti iese 1 kg pe saptamana esti cea mai tare!!! urmaresc evolutia.. sa vii sa te lauzi..

si eu sunt din nou la 59, si 2 kg minus se vad asa de bine, incat abia astept sa le dau iar jos... perioada asta cu copiii, ma face sa nu mai stiu de mine, am avut zile in care am mancat toata ziua o ciocolata si apa, de altceva nu aveam pofta... copiii sunt iar cu muci, cand am crezut ca le trece au inceput iar mucii... e groaznic.. viroza asta a fost sau este tare urata..ma rog, iritanta ca nu trece.. eu m-am vindecat dar bunicii si copiii inca nu... de separat nu-i pot, caci copiii cer sa mearga la bunici.
la gradinita n-a mai fost de vreo 6 saptamani sau ceva de genul...
oricum ii scot afara normal, ca in casa o luam razna, David e marait de la muci, Razvi e marait de la dinti..
oficial azi e IAR prima zi de Rina. am mancat niste bombonele dar mergem mai departe.. visez maine la niste cartofi la cuptor cu mujdei
si sa-mi treaca de tot tusea sa pot merge la sala iar

si astept ceva, putina pace si liniste ca la noi e ca la casa de nebuni.. astept sa treaca mucii poate ne intelegem mai bine
Razvi nu ne lasa sa ne jucam, vine si strica tot, puzzle, plastelina, cuburi, creioane, acuarele, foi orice, le ia si le arunca, mai mult ca sigur ca si pe david il enerveaza ca nu se poate juca nimic de el. Astept sa se linisteasca si Razvi cumva, macar cateva zile, caci zici ca e bagat in priza

Simo, voi va puteti juca ceva de Mati?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat