View Single Post
  #2086 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 00:38:57
alyna315's Avatar
alyna315 alyna315 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2011
Locaţie: Bacau, Italia
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 96.00kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna eniko, aceeasi varsta, aceeasi inaltime, acelesi kg(-2) si aceeasi problema pe care o am si eu. Stau la dieta si ma ingras). Se pare ca pentru noi nu exista solutii...ori tre sa acceptam situatia...ori sa recurgem la solutii drastice!!!(cum ar fi pusul balonului gastric sau liposunctia).Si sincer, cand ma gandesc cat de grava este situatia noastra si a multor altora ca noi (care ori nu recunosc ori accepta mai usor problema)....ma ia intr-adevar disperarea!!! Dar un singur sfat as vrea sa-ti dau: NU MAI LUA PASTILE ca inrautatesti si mai tare situatia si nu rezolvi nimic(decat pe moment poate). Am avut si eu asemenea perioade dar apoi mi-am dat seama ca e in zadar si am renuntat la ele de cativa ani, dupa ce am probat tot ce vedeam, auzeam sau mi se spunea...uneori cu multe eforturi financiare. Bani aruncati pe geam si deziluzii!!! Nu dispera...mai scrie din ce si cum mai faci ...sa ne mai impartasim experientele (pozitive sau negative) asa mai invata si altii din greselile noastre.
alyna315, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -142 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]