View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 31 mar 2010, 16:31:57
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul adolescentilor cu greutate:D

Citat:
Anterior postat de dark Vezi mesajul
Inca o zi din "Noua mea viata"... dimineata la 7:00 am mancat 2 albusuri de ou cu un morcov....pe la 10:00 o portocala...iar pt pranz abea am terminat de papat un castron de supa de legume... m-as cantari dar mi-e cam frica m-am hotarat sa slabesc pana la vacanta de vara pana la 60 de kg... nu e grav daca slabesc 15 kg in 2 luni nu?
Eu as zice ca nu este deloc estetic. Pielea ta nu isi va reveni in elasticitate dupa pierderea a 15 kg in doua luni. Tu ai fi de acord sa ai mai putine kg (pe care oricum tu le stii doar), dar sa arati ca o batranica, cu pielea lasata si cu vergeturi? Poate ca vei vrea sa mergi la strand sau la mare... nu cred ca va fi foarte estetica pielea...

Totusi, asta este parerea mea... daca voi considerati altfel, let it be so... Conteaza mai mult sa arati bine decat sa fii foarte slaba sau sa ai kg putine.

Sunt sigura ca vei analiza toate propunerile, dar tot vei lua decizia de a slabi asa de mult n doua luni. Eu as zice sa nu. Maxim 10 as recomanda, dar poate si asa e mult.
Cum crezi tu. E foarte bine ca vrei sa slabesti, dar vezi sa nu cazi in extreme. Cu rabdarea se trece marea

Hai, ca pana atunci mai vine Pastele si mai putem discuta de dieta.

Pupici
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]