View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 04 feb 2011, 10:44:20
florescu catalina's Avatar
florescu catalina florescu catalina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nici una
Date: 158cm, 60.7kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Set back de proportii. Ma obisnuisem cu 1100 de calorii pe zi, si imi era bine. Pana sambata trecuta, cand am facut o vizita la sora mea, unde o portie enorma de lasagnia, si una mica de tort cu mere si frisca au fost imposibil de refuzat. Dupa masa asta copioasa a reparut foamea, asa ca duminica am mancat mai multisor decat normal, iar marti, de ziua socrei, am inspaimantat pe toata lumea, cat am putut manca....
Rezultatul? Desi atinsesem 55.700, acum sunt la 56.400, si nu scad, desi de 2 zile mananc corect...
Nu ma sperii, sunt convinsa ca daca continui sa fac ceea ce trebuie, o sa fie bine, si ca excesele astea mi au servit ca lectie....
Imi pare doar foarte rau ca am pierdut o saptaman aiurea....cred ca as fi atins 55 saptaman asta.... asa.... cine stie cate zile mai pierd pana ajung iar unde eram, la 55.700....
Uffff!!!!!!
florescu catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1863 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1346 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]