View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 14 apr 2011, 01:59:12
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sotul meu pastreaza legatura cu fosta prietena

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Cred ca ati uitat ca Rammy are nevoie de ajutor si nu eu...

Cand am facut diferente intre sot si prieten le-am facut in cunostinta de cauza!
Ma refeream la relatia de prietenie in care persoanele in cauza nu au un domiciliu comun . Daca locuiesti cu iubitul/iubita (in concubinaj) clar e ca si cum ai fi casatorit(in opinia mea)..pt ca un act nu schimba cu nimic sentimentele!
Sunt de acord cu voi in ceea ce priveste verificarea telefonului..
De cand am sters eu pozele cu fosta din calculator au trecut mai mult de 5 ani si sincera sa fiu nu-mi pare rau..mai ales pt ca nici unul dintre noi nu a dat o mare importanta acestui fapt.
Cred ca m-ati inteles gresit...Pe mine nu m-a interesat niciodata in mod deosebit trecutul sotului meu....chiar putin mi-a pasat de persoanele de dinaintea mea.....daca erau frumoase,urate, slabe, grase ....cat,unde,cum si cat au facut sex...etc! la inceputul relatiei ne-am povestit unul altuia despre fostele relatii..ne-am aratat poze si atat! Prezentul si viitorul sunt importante..dar eu traiesc in trecut?
Si sotul meu are multe albume cu fostele lui prietene, le tine la mama lui acasa, la momentul potrivit le-am vazut impreuna....
Am citit aici despre "distrugerea" trecutului..sa fim seriosi..ce trecut am distrus stergand 15 fotografii pe care le-a primit pe mail?? Asa simplu se distrug amintirile si trecutul?
Si daca nu sta sa suspine uitandu-se la pozele ei sau daca nu s-a mai uitat demult la fotografii de ce sa le mai tina?

Rammy, draga mea, fa ce-ti dicteaza tie inimioara si nu te lasa influentata de mine, de ea, de el si de altii. Tu cunosti mult mai bine datele problemei...si poti sa-i gasesti rezolvare mult mai repede!
Alina, eu am facut o generalizare pentru ca, chiar sunt de acord cu ce au spus Anca si Dio. Daca ai simtit ca m-am referit exclusiv la tine, atunci accepta-mi scuzele.
Stim ca Rammy este cea care are nevoie de ajutor, insa dupa ce am incercat cu totii sa contribuim fiecare cu ce am putut, multumim lui Dumnezeu ca avem libertate de expresie si putem vorbi despre orice.
Ma bucur sincer ca iti merge bine cu sotul tau, de altfel ma bucur pentru toate persoanele care au o relatie frumoasa si ingrijita. Oricum, cred ca noua nu ai de ce sa ne explici nimic, nici ce s-a intamplat cu acele poze, nici motivele care le-ai avut pentru a actiona intr-un anumit fel. Daca noi gandim asa, nu inseamna ca si sotul tau trebuie s-o faca. Spuneam doar ca noi personal, ne-am simti ofensati intr-o astfel de situatie. Si eu am poze, scrisori si melodii compuse de la primul meu iubit, de exemplu. Si chiar m-ar deranja enorm ca cineva, oricine, sa-mi priveze dreptul de a le pastra. Nu pentru ca as simti ceva pentru persoana aceea, insa pentru faptul ca-mi amintesc cu drag de vremurile alea, de cum faceam primii mei pasi sfiosi pe "taramurile amoroase", de experientele avute pe vremea aceea, etc.
Amintirile si trecutul nu se distrug la secunda, insa exista lucruri care fac parte din ele si care unii dintre noi ne-am simti aiurea daca dintr-o data ar trebui sa renuntam la ele.
Oricum, chiar daca incercam sa eliminam "probele" trecutului, ceea ce se afla in gandurile si mintea unei persoane ramane tot acolo.
Imi cer din nou scuze daca te-am deranjat cu ceva. Va doresc o noapte cat mai buna tuturor!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat