View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 13 mai 2011, 00:29:58
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

a hahahaha. dihanie e un cuvant frumos,, imi place, si eu zic asa, la ce apuc, si la animalutele mele. sau sotul imi mai zicea , si eu lui, dihanica. hahaha
ehh, de abia astept sa vad cum o sa fie la mine.
aveam o colega la scoala la engleza, romanca. are 6 copii, 5 baieti si o fata.
pai femeia aia venea dim la scoala rupta in 3. de oboseala. ca ea se rtezea la 5 dim s afaca mancare la toti, si alte chestii, plus ca le ducea la scoala, copii is mari adica peste 5 6 ani, pana la 18
eu ii ziceam, dc le preg de toate, ca is destul de mari. nu is bebelusi.
ea zice aca asa s-au invatat, si ca nu stiu sa isi afca singuri, numai cand vor.
deci clar ca nu mureau ei d efoame daca nu le pregatea. sau vai cum sa mearga ei pe jos la scoala, eu ghiozdan greu, vai daca se leaga careva de ei. trebuia sa ii duca cu masina.
deci mi se parea incredibil, cate facea femeia aia, .
plus intr-o zi ne-a adus la scoala mancare romaneasca. ca s-au lins toti pe bot. am facut o masa fiecare a adus cate ceva. a facut d ela 5 dim.cateva feluri d emancare
dar fizic si psihic, era extrem de epuizata. si zicea , cand erau mici, erau mai cuminti, si o ajutau la curatenie.
eu i-am zis ca nu o sa am asa copiii, sa ma sece de puteri. si sub nici o forma nu o sa le suflu in bors pt orice.
nu sunt o maniaca a curateniei, si nici nu o sa imi rasfat copilu, incat sa stau dupa el toata ziua, ma refer cand e mai mare. si nici relatia dintre sotui nu ar trebui sa se schimbe radical.
is multe de discutat, dar deocamdata am alte idei.
sunt si mame nepasatoare, si mame disperate, si depinde mult si de tati.
dar ce faci cand tatal merge la servici de dim pana seara, atunci clar nu prea poti s ail pui s afac multe.
ce s amai zic eu, cand sotul vine seara, si de cele mai multe ori nu gaseste mancare, s-a obishnuit sa isi afca singur, ca el nu prea mananca mancare gatita. pot zice ca is norocoasa, ca nu tre sa ii gatesc de 3 ori pe zi.
sau ca nu am avut chef sa spal vase, ca si eu am venit obosita d ela servici..
Răspuns cu citat