Subiect: Jurnal kasty
View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 13:58:39
kasty's Avatar
kasty kasty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: nu stiu inca....
Date: 164cm, 68.60kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal kasty

Citat:
Anterior postat de Gabitza84 Vezi mesajul
Am citit si eu fel si fel de istorisiri legate de dieta Dunkan, parerile sunt impartite, are dreptate Eve Eve, citeste cat mai multe tipuri de diete si alege una care ti se potriveste, mi ar fi placut sa ma pot da exemplu pe mine, care am slabit apropae 22kg, dar nu sunt un exemplu bun de urmat, infometare,bulimie etc. Am o perioada de cand ma chinui sa mananc,cat de cat corect, nu mai suport diete fir, ptr.ca am tinut f multe,slabeam ce slabeam si dupa reveneam la loc si mai puneam si ceva.Acum ce i drept mananc diversificat,corect, dar am devenit obsedata de cantar, imi cantaresc toate alimentele, nu de alta, dar nu vreau sa mai ajung asa cum am fost(bulimica).La mn.cum o dau tot nu i bine, ai mare grija ce dieta alegi, sa nu te joci cu sanatatea ta, adopta un stil de viata sanatos, parerea mea( fara dulciuri, prajeli,fainoase), dieta oricat ai tine la un moment dat tot te lasi si ar fi pacat ptr.cat efort depui, sa te ingrasi la loc.Sper ca nu te am deranjat cu sfaturile mele, o zi frumoasa maine,pupici.
Buna Gabitza. Ma bucur ca acum mananci corect si ai realizat ce greseli ai facut.
Acum incerc sa mananc sanatos fara prajeli (oricum nu gatesc cu prajala si rantasuri nu fac niciodata), fainoase o data pe sapt fac spaghete, dar mai nou am cumparat spaghete integrale pt mine si le fac un sos de rosii cat mai dietetic... recunosc ca ma ajuta f mult calculatorul nutritional de pe site.Si eu cantaresc toata mancarea macar pana ma obisnuiesc cu portiile .
Problema mea cea mai mare sunt dulciurile - f greu pot sa ma abtin de la dulciuri si cum am copii in casa ele se gasesc mai tot timpul in casa noastra.
Incerc sa ma abtin f mult , am zis ca o sa-mi cumpar cateva batoane fitness sau alte asemeni si sa nu pap mai mult de 1 pe zi cand ma apuca pandaliile.
Precizez ca nu sunt o f mare iubitoare de ciocolata, de aceea nu ii duc dorul.
Nu stiu daca gandesc bine sau nu in privinta asta.... dar decat sa mananc o prajitura mai bine asa..... si apropo de asta nu mai fac nimik dulce in casa....
Nu au de ce sa ma deranjeze sfaturile tale si te mai astept cu ele daca iti face placere
Te pup si iti urez si tie o zi asa cum ti-o doresti.