View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 13 mar 2010, 13:29:05
wadaa21's Avatar
wadaa21 wadaa21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: daneza
Date: 157cm, 78kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit :) jurnalul lui wadaa

Buna fetelor!!!Ma numesc Madalina ,am 20 de ani 1.57 cm si mai nou 81 de kg,deci trebuie sa reduc cam 25 !!Problema e ca e imi este foarte greu sa slabesc ,am reusit sa slabesc 9 kg cu ajutorul danezei ,dar am reusit sa le pun inapoi si inca vro 5 in plus!Problema e ca am facut sport in adolescenta si apoi cand am renuntat au aparut suncile!!!De pe 22 februarie am inceput sa reduc caloriile si alimentatia nesanatoasa!Fac aerobic cate 1 ora ,5 zile pe saptamana si nu infulec mai mult de 1200-1500 calori pe ziAstazi mam cantarit pt primat data si daca la inceput aveam 78 de kg acum am ajuns la 81 ,Cum este posibil ?ca se observa ca am slabit,imi pica hainele dupa mine ,ohoo ce sa zic de vergeturi ca apar tot mai multe si in general se vede ca tot am dat ceva jos,dar nenorocitul de cantar ma tradeaza !!!Va pup si revin cu mai multe informati despre ce si cum scap de kg PUP si O zi minunta
wadaa21, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]