View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 15 mar 2010, 15:51:10
Supergirl's Avatar
Supergirl Supergirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Scarsdale
Date: 161cm, 51kg
Mesaje: 312
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sa vorbim despre alimentatia sanatoasa

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul
Fetelor,va rog sa nu omiteti raspunsul la prima intrebare de la inceputul subiectului.
Scuze Iulia,doar ca m-am lasat purtata de val si am uitat sa raspund intrebarii tale.
Cred ca in cazul meu alimentatia e sanatoasa daca aleg un cartofi copti nu prajiti combinati eventual cu niste carne,sau pilaful de orez pe care il ador il mananc simplu si nu cu alta bucatica de carne.
Alta ''sanataosenie''(momentan am veleitati de dex si inventez cuvinte) ar fi faptul ca am facut pace cu apa plata si nu mai beau sucuri decat la zile mari si atunci in cantitati moderate.Si am trecut la painea neagra de la cea alba(sincer nu observ vreoo diferenta pt ca nu ma omor cu painea),si nu mai beau ceaiul indulcit.A,si era sa uit de DULCIURI....nu am renuntat definitv la ele pt ca desi am incerrcta sa le inlocuiesc cu fructe,am sfarsit prin a manca si dulciuri si fructe.
Scuze inca o data.
__________________
Just never forget to be dexterous and deft,
And never mix up your right food with your left.

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cry-2534.html
Supergirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1856 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1339 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 565 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat