Subiect: Jurnal Mihastef
View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 03 ian 2014, 17:03:52
AlinaOana1982's Avatar
AlinaOana1982 AlinaOana1982 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 12 oct 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 41
Date: 162cm, 83kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihastef

Colici oricum are si momentan nu mananc prea multe cruditati, mai deloc de fapt, ci mancare specifica perioadei - deci numai prostioare. Mie mi-e teama sa nu afecteze cantitatea, oricum am citit ca laptele isi ia din organismul meu cele necesare, mai mult eu as avea de suferit din cauza carentelor. Dar risc sa raman fara lapte si din cauza depresiei care ma cuprinde de fiecare data cand ajung in dreptul oglinzii, sau cand trebuie sa ma imbrac sa ies din casa si constat ca nu ma incape nimic... O sa incep de luni sa vad cum reactioneaza organismul - oricum beau ceai de stimularea lactatiei, de colici-ei nu ii dau dar beau eu, apa beau multa de cand m-a dresat 'coana Rina' ar trebui sa functioneze, eu sper din suflet!
Eu am avut si gastrita in trecut dar uite ca, desi la Rina micul dejun e numai cu fructe, n-am avut nici cea mai mica problema. E adevarat ca primul fruct era zilnic o banana, apoi continuam cu mere etc. Si mancam cateva nuci cand simteam ca nu ma satur. Ceaiuri la greu! Daca functioneaza, revin cu meniuri si amanunte despre cum am tinut-o atunci.