Subiect: Inceput...
View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 09 aug 2009, 09:59:12
cristina cristina's Avatar
cristina cristina cristina cristina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: dieta de 1000 cal
Date: 165cm, 95.5kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: inceput...

scz ca nu am mai postat mesaje in ultima vreme

ce sa zic, eu nu m-am gandit la pastile niciodata desi multi amici ma ademeneau (urasc pastilele in general, si o aspirina nu imi vine sa o iau decat ca ultima salvare), am fost surprinsa insa sa mi se recomande de medic (pe medici in general ii ascult ) ) poate si de aici a venit vointa de a slabi , m-am speriat probabil ca trebuie sa iau pastile )) pentru asta
la sport nu stau f bine, cred ca in concedii fac cea mai multa miscare , acolo sunt argintul viu si ma bag in toate (noroc ca plec destul de des ), dar asa ca activitate zilnica pot spune ca sunt cam sedentara - in afara de ceva plimbari prin parc si de cate o partida de tenis cateodata, sau o plimbare cu rolele nu fac mare lucru, cine stie ocazional , plus ca de mers pe jos nu am parte, de arsul caloriilor la activitatile casnice iar nu se poate discuta si tot asa )
cand o sa stagnez la o anumita greutate poate o sa ma apuc si de sport, in acea situatie trebuie sa fac ceva

hai va pup
si succese nebanuite in ceeea v-ati propus
cristina cristina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2225 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat